Náš Tým

Jsem hrdá, že Vám zde mohu představit své spolutvůrce a profesionály, kteří se Vám budou plně věnovat. Každý je odborníkem ve svém odvětví, svou práci děláme s nadšením a těšíme se na Vaše unikátní projekty!

DSC_7821_web.jpg

Ellen Freya

Zakladatelka & Fotografka

Telefon

+420-778 424 930

Follow

Forest Scene

Něco málo o mně

a4.jpg

Můj portrét fotila skvělá kolegyně Lucie Amulett

_MG_4373.jpg

Ellen Freya

Čarodějka, fotografka

Proč fotografie?
Je to způsob, jak v tomhle světě vidět očima to, co jinak vidíme jen srdcem. A mé srdce prahne po hodně věcech, které již jinak než na fotce vidět nemohu...

Proč čarodějka?
Čarodějnictví je přirozené vyjádření síly, která mě spojuje s mými kořeny. Je to způsob, jak komunikovat se světem a utvářet si v něm své vlastní podmínky.

Vzdělání:

Aktuálně dokončuji MA Photography, Falmouth, UK.

Kdo jsem: 

Introvert, samotář, sarkastický realista a nadšený vizionář (nevylučuje se to). Mám ráda knihy, oheň, domov na samotě a černé kafe. Lidi si vybírám velmi pečlivě, preferuji zvířata. Nevím proč, ale kočky mě nemají rády. Psi, hadi, myši, potkani, netopýři a jiná havěť ano.

 

Co ode mě čekat:

Za svůj život jsem si prošla peklem, a mezitím jsem se naučila v něm produktivně fungovat. Když jsem z něj po poslední výpovědi vykročila do života, který chci a za který jsem celé ty roky bojovala, nechala jsem si všechny jizvy a spáleniny jako důkaz, že to jde.

 Nejsem sluníčkář ani romantik, nerespektuju nic "protože bych měla" a nad vším se kriticky zamýšlím. Především sama nad sebou. Jsem pedant, puntičkář a vždy říkám pravdu. Proto mám asi víc zákazníků než přátel, a těm pár, co při mě stojí, ze srdce děkuji :-) 

Full Moon

Moje hodnoty

Svoboda

"Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost."

Naše svoboda je to nejcennější, co máme. Všechny naše akce, činy a rozhodnutí z ní vycházejí. Pokud ne, něco je špatně a lžeme sobě či ostatním.

 

Žijte svoji Pravdu.

Zodpovědnost

Neschovávám se za žádné náboženství, kréda nebo hlášky "karma je zdarma". Spoléhám se na sebe.

Dělám co musím kdy potřebuji, starám se o sebe a svou rodinu, přijímám veškeré důsledky svého jednání a ne, nenechám si do ničeho kecat. Je to moje cesta, moje rozhodnutí a moje zodpovědnost.

Ctím si své Svobody.

Pravda

Žít v pravdě znamená být neustále bdělá, pozorná a kritická k sobě i okolí. Nepřijímat nic jako dané "protože se to tak dělá", ale ptát se, jestli to tak opravdu cítím? Proč? Je to správně? Nenalhávat nic sobě ani druhým, pracovat se svými strachy a neschovávat se za výmluvy a ublíženost. Mluvte pravdu. Žijte pravdu. 

Je to naše Zodpovědnost.

Největší změny přicházejí z hloubi temnoty,
z ticha naší duše a nesou v sobě veškerou
Pravdu a Sílu, kterou potřebujete k jejich vykonání.

_MG_7273.jpg

Kdy jindy, než teď?

V době, kdy píšu tyto řádky to jsou přesně 4 dny od toho momentu, kdy jsem si uvědomila, že "teď" je ten čas, na který jsem čekala celý život. Jsou to dva dny co jsem dala výpověď v práci a začala tvořit tenhle web. A je to první den v mém životě, kdy jsem se probudila s pocitem lehkosti a radosti, protože jsem se na svůj život upřímně těšila.

Po půlnoci dne 18. 10. 2021 jsem seděla na posteli vedle svého desetiletého syna v Thomayerově nemocnici, který po podání silných léků od bolesti konečně usnul. Prodělal náročnou operaci ruky, z prstu mu trčí drát a je vyčerpaný, rozbolavělý a nejistý. Já byla taky. Probrečela jsem jeho příjem na sál a situaci, že jsem nyní sama a musím to se svými panickými záchvaty zvládat za nás oba. Ale nyní jsem již zcela střízlivě přemýšlela nad reakcí mé nadřízené, která mi na velmi slušnou a omluvnou sms reagovala stylem, který mě probral lépe než kafe. Který debil jako první při nečekané operaci dítěte myslí na to, že volá šéfové s omluvou? Ano jsem blbá, já vím. Celý život jsem byla. Moc milá, moc hodná. Příliš pracovitá, důsledná, opatrná, zdvořilá, šetrná a pečovatelská. Dělala jsem každou práci příliš pečlivě a příliš dobře, ať to byla uklízečka, tlumočnice nebo učitelka. A svět mě vždycky poslal do háje když jsem potřebovala pomoc.

Narovnala jsem se na posteli a podívala se z okna na téměř kulatý měsíc. Za tři dny bude úplněk. A kde budu já? Kdy tohle skončí? Vstávat ráno v čase kdy chci ještě spát, abych nechala všechnu energii v práci kde si toho nikdo neváží, dojela domů vyčerpaná a neschopná věnovat se rodině a šla zase do postele v době, kdy chci být ještě vzhůru a tvořit, protože mi je v tu dobu nejlépe... kdy tohle skončí? Já už tak žít nechci... 

Znovu jsem si přečetla sms. Hořce jsem se usmála. "To máš za to, že jsi tak ochotná a s každým se moc sereš" , řekla jsem sama sobě a zhluboka vdechla noční vzduch. Okno bylo naštěstí směřováno k lesu, na který jsem přes mříže toužebně hleděla. Protější stará a zanedbaná budova vydávala z oprýskaných oken bledé světlo, za kterým kmitali zaměstnanci nemocnice. Nepřidávalo to na útulnosti starého, nemocničního pokoje. Naštěstí jsme tam byli sami, sestry konečně odešly a já mohla přemýšlet. 

Vzala jsem čtečku, kterou jsem nějak podvědomě hodila do kabelky, a našla knihu ochranných kouzel. Jason Miller mě velmi oslovil svou upřímností, racionálním myšlením a přízní k bohyni Hekaté. Co jsem si uvědomila, že jsem čarodějnice a nahlas přijala svou cestu, je mi Hekaté patronkou a ochránkyní. I nyní jsem si zvolila kouzlo v jejím jménu, abych si zaštítila pokoj a vytvořila kolem nás ochranný kruh. Pak jsem se konečně uzemnila. Chantování zaklínadla mě harmonizovalo a uklidnilo, napojení na zdroj síly přineslo očekávanou čistotu mysli a pevnost rozhodnutí. Už ne. Už takhle žít nechci. 

Zavřela jsem oči a zhluboka se nadechla. Znovu jsem si pustila hlasovky od mé přítelkyně Safienky, která mi channelovala radu od svého průvodce. A slyšela jsem to jasně. Kdy jindy, než teď? Kdy už? Ne.... ne zítra, ne za rok, ne až dodělám vysokou a našetřím a doděláme aspoň topení na domě nebo koupíme to druhé auto. Ne. Já chci žít teď. Hned. Už jsem ztratila tolik času...


Nadechla jsem se a narovnala záda v tureckém sedu, povolila sevření palce s prostředníčkem, uvolnila dlaně z pozice na kolenou. Rozhodnutí právě padlo. Otevřela jsem oči. Jsem svobodná.