Reference

aneb Ta nejkrásnější část, kdy vidím, že má práce má smysl

_MG_0230 Green Down.jpg

Lucie

Fantasy & Portét

Vždycky jsem se foťáku vyhýbala jako čert kříži, protože na běžných fotkách obvykle vypadám příšerně - na fotce jsou vidět mé problémové partie atd. Jenže když mě fotí Ellen, je to něco úplně jiného. Její fotky mi dodaly odvahu a ukázaly mi, že i já můžu být femme fatale a vůbec to není o nějaké vrozené dokonalosti. Sama si řeknu, co se mi líbí a Ellen mi pomůže moji představu dotáhnout do konce, pokud nevím, co se sebou, poradí pózu, nalíčí mě, zapůjčí kostým, finální edit udělá podle mých představ.

Navíc je to vždycky skvěle strávený čas. Přenesu se plně do tématu fotky a cítím se jako hvězda!!

A nakonec, když moje fotky pak visí na Instagrmu, si možná i někdo řekne, že by chtěl taky vypadat jako ta holka na fotce! ;) :D

_MG_8402.jpg

Safienka

Čarodějnice & Portrét

Jsme naprosto rozdílné a na druhou stranu tak strašně moc stejné. Ellen je přítelkyně, která je tu pro mě vždy a všude. Jsem šťastná, že jsem s ní měla možnost fotit. Nejsem zkušený fotomodel, přesto miluji krásné fotky s duší, ráda je vyhledávám, obdivuji, a když je mám možnost vytvořit a být jejich součástí, tak to je pro mě obrovská radost. S Ellen jsem fotila jednou a bylo to pro mě skvěle strávené odpoledne plné pohody a humoru. Máme spolu naplánovaných ještě nespočet fotek, které jsou zatím usazené jen v našich hlavách a nedoputovaly do praxe, přesto v ně věřím a neuvěřitelně se na ně těším! A co můžete čekat vy? Precizní práci ženy, která do této práce dává celé své srdce. Přirozenou atmosféru, empatii, dolaďování detailů, pomoc při vybírání místa, oblečení, make-upu a na závěr originální fotky. Moc doporučuji!

DSC07665 cop.jpg

Iveta

Fantasy portrét & Svatební focení

Focení s Fëa Art pro mě bylo jedinečným zážitkem, kdy jsem si připadala jako profesionální modelka, ač v běžném životě do ní mám velmi daleko. Make-up, účes, kostým i rekvizity mi byly k dispozici, stejně jako reflektory, závěsy na tmavé pozadí a další dva lidé kteří kolem mě skákali. Takové bylo moje první focení, díky kterému mám úžasné fantasy fotky. Druhé fotografování na svatba probíhalo v exteriéru a bylo taktéž velmi příjemné. Vzhledem k tomu, že se jednalo jen o fotky nevěsty, oceňuji, že celé focení proběhlo rychle a hosté na mě nemuseli čekat. Na kvalitu přitom focení nemělo nejmenší vliv. Obě tyto spolupráce byly naprosto plynulé a přirozené. Dostala jsem námět na to, jak se postavit a kam hledět, ale nebyly to křečovité pózy s pokynem "Udělejte sýr!", díky tomu je výsledek, originální a přirozený zároveň. V neposlední řadě bych ráda ocenila photoshopovou postprodukci, která vyzdvihla přednosti a zakryla nedostatky, aniž by ze mě udělala někoho jiného.