_MG_5009.jpg

Mentoring

Dokáži zažehnout Vaše světlo

Mentoring

Moje fotky nejsou jen hezké obrázky,

jsou to průvodci Vaší duše, její poslové a vyslanci. 

Proč jsem se rozhodla spojit mentoring a fotografii? 

Tyhle dvě napohled zcela odlišné praxe můžou na první dojem zvednout obočí a navodit pocit, že člověk plantá hrušky s jablky

a nemůže se tedy vyznat ani v jednom. Můžu Vám svědomitě říct, že opak je pravdou.

Jak spolu fotografie a mentoring tedy souvisí?

U normální fotky asi opravdu vůbec nijak. Tam si stoupnete, zatáhnete břicho, hodíte úsměv a fotograf Vám vyretušuje pleť i osobnost a jste v pohodě. O to přece jde ne - být hezká, usměvavá (hlavně se usmívat, proboha!), mít hezkou postavu a slušivé oblečení. To je přece záměrem celé fotky, být hezká, umět se patřičně vystavit, pardon - vyfotit, a mít něco "na památku." A já se Vás tady jen zeptám... 

 

kde v tom jste Vy?  

a jaký má taková fotka význam? 

.....

Když mi žena přijde na focení, přinese si s sebou kromě hřebenu a oblíbené řasenky taky balíček. 

Takový šedý, schovaný uzlík, který vejde do místnosti dřív, než ona.

Je to balíček všech jejích strachů, obav, nezpracovaných bloků a všeho špatného, co kdy slyšela a zapamatovala si to.

 

Ona si možná nepamatuje, ale její duše ano.

A jak již název napovídá, Fotografie Duše se zabývá právě tím, že fotíme to, co je uvnitř Vás.

Ne tu skořápku kterou ostatní chtějí nalíčit, učesat a nasoukat do pózy. 

 


A právě proto jste přišli ke mně. Nejsem fotografka, stejně jako nejsem učitelka a nemám v zájmu dělat typickou práci lidí za foťákem.

Já usiluji o jediné - najít Vás, Vaši podstatu, Vaše sny a přání.

A ty chci vytáhnout na světlo, dovolit jim se projevit, nadechnout a dát Vaší duši najevo "tady jsem! A volám tě, celé ty roky...."

Chci, abyste se mnou tenhle hlas uslyšeli. Abyste ho už dál neignorovali. 

Chci, aby Vaše fotky dokázaly prorazit všechny ty vrstvy bolesti, zmatku a potlačených emocí, které jste v sobě za ty roky nastřádaly.

Chci, abyste byly své, šťastné a dokonalé s každou chybou, která v kontextu najednou přestává být špatná.

Chci, abyste moje fotky měly jako novou vizi sebe, přerod osobnosti, nový mezník svého Já.
Aby naše společná práce vedla k rozvoji Vaší osobnosti.

 

Na fotografii se ukáže vše. 

Váš výraz, oči, tváře, rty, pohled, styl chůze a dotek, se kterým si odhrnujete vlasy z čela.

V tom je vše. 

 

Vidím, co v sobě nesete, a chci Vám pomoci uvolnit to, co Vám už dál neslouží.

Hovoří s Vámi skrze každý detail, a skrze správně zvolený záměr lze do fotografie vložit silný úmysl, který Vás povede jako talisman.

Jen je předem třeba uvolnit Vaši duši, mysl a tělo od nánosu strachu a nepochopení, který jsme za ty roky nastřádali.

 


Já jsem tady, abych Vás vším provedla.Nemusíte se u mě nutně nechat vyfotit abychom mohli navázat spolupráci formou poradenství. 

Ale když budete chtít fotografii ode mě, nabízím Vám možnost poradenství za výhodnou cenu,

takže bude výsledný projekt přesně tím pravým, co chcete a potřebujete pro svůj maximální rozvoj potenciálu.
 

 

S čím Vám mohu pomoci

Žít život po svém není tak jednoduché, jak to vypadá. Člověk by rád dělal věci funkčně, lehce a s úsměvem, ať už se bavíme o úklidu domu, komunikaci s rodinou, vztazích se sousedy nebo v práci, schopnosti vytříbit si šatník do jednoho stylu nebo se vyznat v tom, co vlastně chceme. 

...

Pokud máte pocit, že jste na všechno sami a máte plnou hlavu obav, starostí a tisíce hlasů co byste měly, musely, co se očekává a jak by se to mělo dělat a vlastně už ani nevíte, kde v tom všem jste Vy a co vlastně sama chcete.. Pak jsem tady pro Vás. Spolu najdeme klid, bezpečí a jistotu, ve které si osvědčenými metodami vytvoříte svůj pevný bod a útočitě, ke kterému se můžete kdykoli vrátit. Z tohoto bodu se život řeší úplně jinak - s jistotou a sebedůvěrou. Pomohu Vám to najít, vybudovat a udržet.

Dělám Vám problém říct ne? Řešíte, co si o Vás myslí ostatní? Máte problém odejít z práce protože "byste zatížila kolegy" nebo si nechcete vzít volno pro sebe protože "nemůžete na ostatní hodit péči o dítě"...? 

V životě každé ženy jsou okamžiky, kdy váháme, jestli si máme říct o to, co opravdu chceme. Někdy je to lepší kafe v kavárně (stačí mi levnější presso), nové oblečení (to staré přece pořád můžu nosit, má to jen pár dírek) nebo nedej Bože zájezd s kamarádkou na welness (pár tisíc do sebe?? A kdo by pohlídal děti? To přece nejde, nemůžu je tu nechat!) 

.... vidíte se v tom? Já dříve ano. 

A dnes bych tak ráda profackala své mladší já, zatřepala s ním a řekla sama sobě, jak moc si zasloužím to všechno, co si odpírám a ještě mám pocit, že jsem přece skromná, šetřivá, hodná holka... 

Sobě to už říct nemůžu. Vám ano.

A od toho jsem tady.

Pokud máte potíž stát si za svým, uvědomit si, co chcete a důstojně si stoupnout do své síly bez křiku a beze stresu, pomůžu Vám. Najdeme spolu Váš vnitřní balanc a pevnou půdu pod nohama, projedeme naučené vzorce chování a odstraníme to, co Vám už neslouží a brzdí Váš rozvoj a seberealizaci. 

Dostáváte se do stále se opakujících situací, které se navzdory Vaší snaze stále stáčí ke stejným výsledkům? 

Někomu může dělat problém křik a agrese, při které nejsou schopní zachovat klid. Někomu dělá potíž vyjádřit své názory a krk se změní v palčivý knedlík, naše hlava z racionálních argumentů přechází na nesmyslné koktání a nevíme, jak ze sebe dostat reakce, které od sebe požadujeme. Jsme na sebe naštvaní, zoufalí, demotivovaní a nevíme, co máme dělat, abychom se uměli zachovat lépe. 

V takových případech bývá problém hlouběji. Dnes již není novinkou, že naprostá většina zásadních událostí se stane v dětství. My si pak jen neseme následky chování našich rodičů, sourozenců, učitelů a kamarádů jako špatně zapsaný program v počítači, který nám při snaze vyřešit daný úkol hodí error. Nebo rovnou shutdown. 

Najít příčiny bloků a následně je odstranit bývá první a velmi důležitý krok k osobnímu rozvoji na všech úrovních.

 

Stručně řečeno - musíte ty sračky najít, přebrat a vyřešit, jinak se Vám to bude opakovat pořád.

Často slýchám "Ty jo na toto bych neměla nervy, to bych nedokázala, na to nemám odvahu, to je moc velký skok, to bych se bála..."

 

... Víte, čeho se bojím já? Že ze strachu ze změn nikdy nic nezměním, a zůstanu tam, kde jsem. To je dle mě to nejhorší, co se může stát. Změna? Ta je přirozená a jediná trvalá věc v životě. 

Pokud máte ze změn strach, bojíte se ztratit jistoty, zázemí, bezpečí a s tím spojenou sounáležitost s okolím jako jejich přijetí, pochopení a schválení, pak jsem ten správný člověk, na kterého se obrátit. Pomůžu Vám najít v sobě dostatek síly a jistoty, se kterou budete vítat změny s úsměvem. V čem je kouzlo? Uvidíte je jako "příležitosti" ... A od toho jsem tady já, abych Vás tím provedla a pomohla Vám žít život s důvěrou a lehkostí. 

Partnerství či manželství s sebou přináší to nejtěžší - ve dvou musíme čelit všemu, co se nám oběma děje a ještě k tomu tu třetí věc: vztah samotný. Protože náš vztah je samostatně fungující prvek a je třeba se v tom vyznat. Někdy nevíte, co je "můj problém" a co "jeho problém", kde v tom všem jste Vy sami a co děláte pořád blbě? 

Osobně jsem setrvávala v sebedestruktivním vztahu s alkoholickým psychopatem po devět let. A nalhávala si, že je to vastně fajn a normální, co chci víc? ....

 

a pak touto otázkou vše začalo.

 

Chtěla jsem víc.

"Chci být šťastná", řekla jsem jednou.

A šla si za tím.

Dokázala jsem se ponořit do problémů ze všech hledisek - moje vnitří fixace na určitý typ nevyhovujících vztahů, opakující se vzorce, frustrace, bloky v rodině, typy vztahů a potřeby obou dvou. Stálo to za to. Dnes jsem šťastně vdaná a můj muž je mi největší oporou, nejlepším přítelem i milencem. Ne nebylo to zezačátku ideální a jednoduché, a ani teď není - nic není nikdy dokonalé :-) Ale je nutné vědět, kdy stojí za to bojovat a kdy odejít. Já jsem dokázala opustit to, co nefungovalo, a udržet to, co mi za to stálo. A ráda Vás provedu, abyste to zvládli taky.

Abych to hned uvedla na pravou míru: věřím, že všichni máme jen jedno jediné poslání, a tím je být šťastní. Nebudu Vám tedy tahat z karet co máte dělat, ale můžu Vám pomoci zjistit, kde leží Vaše touha a co je to Vaše vnitřní volání, které v tom denním shonu sami neslyšíte. 

Samozřejmě že najít to, co nás dělá doopravdy šťastnými je běh na dlouhou trať, kde budeme řešit Vaše bloky, vztahy, práci, rodinu a osobní priority. Čemu věříte? Slouží Vám Vaše přesvědčení, nebo Vás limituje? 

Počítejte prosím s tím, že spolupráce se mnou není o afirmacích, pozitivním myšlení a ženských kruzích, kde si budeme předávat čaj a usmívat se na sebe za zvuku jemné hudby. Neříkám, že to není fajn, ale takhle já nepracuju.

Spolupráce se mnou je Spolu-Práce. Makáme na tom, co kde drhne, kde máte jaké špatné návyky a nefunkční vzorce a to není jen vykuřování a meditace. Ano, bez toho to dost dobře nejde ale primárně je to proces sebeuvědomění a ochoty dělat změny.

Pokud jste připravení, čekám na Vás.

Rozhodujete se jestli a jak začít podnikat, a potřebujete ujasnit první kroky?

Časté dotazy, které řeším zahrnují

 

  • Kdo vlastně jsem?

  • Co mě baví?

  • V čem jsem dobrá?

Dokáži Vám pomoci najít smysl toho, proč vůbec toužíte podnikat a jak to uchopit, abyste dělali reálné a funkční kroky. Sama jsem stále v začátcích a mám tedy největší vliv na ty, kteří váhají a neví, jak a kdy vlastně začít. Jsem tady, abych Vám dala sebereflexi, zpětnou vazbu, podporu a nezaujatý pohled, který Vám pomůže sjednotit myšlenky a zaujmout k celé situaci sebevědomý, reálný postoj.