Brána mysli

Na téhle stránce bude celý kurz, jak se dostat do klidu a dosáhnout schopnosti ztišit své myšlenky. Prozatím tady nahrávám první a nejdůležitější část, což je meditace na ztišení neklidné mysli. 

Nahrávku si pusť přímo odsud z přehrávače, nebo ti ji pošlu jako MP3.

_MG_8081 3.jpg

Pokyny

Zajisti si klid, ticho a pocit bezpečí. Ten navodíš ideálně takhle: 

 • předem si urči, kdy budeš meditovat. I kdyby to mělo být jen o 15 minut dopředu

 • nachystej si oblíbený čaj, vůni a zapal svíčku, pokud je to možné

 • pokud je v domě hluk, použij sluchátka. Meditace je s hudbou, která by měla alespoň trochu odhlučnit

 • v případě, že medituješ před spaním, dej si už rovnou sprchu a oblíbený krém či jemnou vůni

Meditace v sedě

Nachystej se, abys měla během meditace příjemný fyzický pocit. První možností je projít si meditaci s rovnými zády v lotosovém sedu. Tato meditace v sedě je sice ideální, je ale vhodná pouze, pokud vydržíš sedět s rovnými zády a nebolí tě kyčle ani záda. Tato nahrávka trvá 28 minut, takže pokud nejsi zvyklá na tento sed, zvol raději polohu v leže. Pokud se rozhodneš zůstat sedět, vezmi si: 

 • polštáře pod zadek, aby ses nadzvedla a odlehčila nohám

 • teplou deku, aby ti nebylo zima, až se zklidníš

 • pití, aby ses po meditaci mohla hned napít

 • můžeš použít masku na oči, stačí je obvázat šátkem, abys nevnímala mihotání světla

 • ruce si polož na kolena nebo do klína, pokud můžeš, spoj palce a prostředníčky

 • hlídej si rovná záda - jakmile se hrbíš, tak si už raději lehni

Meditace v leže

Pokud se rozhodneš prožít meditaci v leže, zajisti si následující:

 • podlož si spodní záda tak, aby nebyla úplně rovně a nerozbolela tě (esíčko nad zadkem, v kříži)

 • jemně si pokrč nohy a dej si pod ně polštář, abys ulevila zádům

 • ruce nekřiž a nech je podél těla, případně je slož do klína ale nepřekládej přes sebe

 • přikryj se, ať jsi v teple a neprostydneš, jak se tělo začne uvolňovat

 • dej si přehrávač na dosah, abys mohla během meditace případně upravit hlasitost a nemusela vstávat

  Poznámka: tato meditace co jsem ti nahrála začíná slovy "nadechni se a začni si zvědomovat, jak sedíš" - počítala jsem s tím, že budeš v sedě a až pak mi došlo, že to není vhodné, když budeš ležet.. No nic, pak to překopu ale teď už na to nemám čas, tak to nechávám jak to je. Tak jen ať tě to nerozhodí :-) 

Proč mentoring a spojování angličtiny s terapií nebo s fotografií?

Ve své práci mentorky angličtiny spojuji 15 let praxe v praktické části výuky a používání anglického jazyka, a stejně tak dlouhé zkušenosti v pomoci lidem s jejich osobním rozvojem, vnitřním nastavení, překonávání traumatických událostí a osobních negativních vzorců na vědomé i podvědomé úrovni, které nás blokují v přirozeném vyjadřování a radosti ze života.

Ke všemu přistupuji komplexně

Není to totiž jen o tom znát slovíčka, umět gramatiku a používat správně teorii jazyka. Pokud máte vnitřní obavy, strachy, bloky a traumata, které Vám brání v plnohodnotném životě, je potřeba řešit situaci adekvátně a nepřehlížet to, co nám ve své podstatě blokuje až znemožňuje učení se a vyjadřování.

Proto jsem mentorka a ne učitelka nebo lektorka, nezaměřuji se totiž jen na biflování. Vlastně to nedělám vůbec. Učím Vás, že angličtina je přirozený projev. A pokud je ve Vašem životě něco, co tomuto projevu brání, je třeba to odstranit, ne potlačovat nebo ignorovat. To už zkoušelo školství a úspěšně jsme skončili zlomení, zoufalí a bez sebevědomí na křeslech psychologů a terapeutů. Já pracuji jinak - pracuji s Vámi na Vás. Komplexně, přirozeně a účinně.

Někteří zákazníci jsou v klidu a stačí jen rozmluvit, vysvětlit, navést a pracovat čistě s anglickou stránkou věci, plus samozřejmě poskytuji cvičení a praktické části, kdy účinně zapojujeme angličtinu do podvědomí. 
U dalších je třeba opravdu zapracovat na vnitřním nastavení, aby byli schopní mluvit před lidmi, na veřejnosti, do telefonu aj. Jejich bloky jim nedovolují vyjadřovat se plynule a tak je třeba více terapeutické práce, než se dotaneme k tomu kdy používat trpný rod :-)